Tifany - 44 díl - šéfuji
Jun 18, 2012

Tifany - 44 díl - šéfuji

Příjezd a první dny v novém prostředí byly takové jiné a zvláštní. Sama jsem nevěděla co čekat o přestěhování se do nové země. Nebylo to nic konkrétního, přesto mě něco pohánělo zkusit to a teď jsem v tom byla až po konečky vlasů.

Ráno mě vzbudil mobil. Aha ten druhý. Přepnula jsem do anglického módu. Na druhé straně se ozvala paní z firmy, co jsem tam byla na pohovoru.

„Pokud máte zájem o práci u nás, tak můžete nastoupit.“ Překvapila mě a rozhodně i probrala.

„Ano mám zájem.“ Odvětila jsem teď již úplně vzhůru.

„Výborně a kdy můžete přijít?“

„V jednu odpoledne?“

„Budu se na vás těšit.“ Zavěsila.

Vylétla jsem z postele a vrhla se do koupelny. Horší to bylo před šatníkem, výběr se každým dnem zmenšoval. Přeci jenom jsem si vzala věci na pár dní. Budu muset odpoledne vyrazit na nákupy. Po cestě jsem se stavila na obědě. Byla jsem tak nervozní, že jsem do sebe dostala akorát salát a kávu. Je to už let co jsem byla na pohovoru. Uklidni se, pohovor už máš za sebou a tohle už je formalita.

Dorazila jsem skoro o půl hodiny dřív. Všichni byli ještě na obědě. Tak jsem si sedla do pohodlné klubovky a začetla se do místních časopisů o módě. Pravda, s mojí znalostí italštiny to bylo spíše prohlížení obrázků.

Půl hodina uplynula jako nic a paní z personálního dorazila z oběda a vzala mě k sobě do kanceláře.

"Bude to chtít zapracovat na italštině." Zahájila svoji řeč. Přikývla jsem. "Připsala jsem vás na kurzy, které se tu pořádají pro cizince. Je to dvakrát týdně po práci."

"To bude skvělé." Souhlasila jsem.

"Teď k pracovním věcem." Nenechala se přerušit. Probraly jsme mojí pracovní smlouvu a ostatní náležitosti s tím spojené.

"Jak jste na tom s bydlením?"

"Mám. Sehnala jsem si byt."

"Skvělé." Odškrtla si další kolonku na papíru, který měla před sebou.

"Kdy můžete nastoupit?"

"V pondělí?"

"Výborně. Budu se na vás těšit v pondělí. Provedu vás po podniku a vysvětlím co a jak."

"Budu se těšit." Podala jsem jí ruku na rozloučenou.

"Vidíš, bude z tebe šéfka." Gratulovala mi Niki, když jsem jí volala tu novinu. To, že mám možné místo i pro ní jsem si nechala pro sebe. Tohle překvapení jsem si šetřila až přijede.

"Musím vyrazit na nákupy. Přivezla jsem si nějak málo věcí." Smála jsem se do telefonu a z firmy zamířila rovnou do blízké nákupní pasáže. Domluvila jsem s Niki a šla vybírat něco hezkého na sebe. Pár zajímavých věcí jsem nakonec koupila. Vybírala jsem tak, aby se daly kombinovat s věcmi co přiveze Niki. Nějak si nedovedu představit, jak bychom sem mohly dostat celý šatník.

Sabine d'Iable
Sabine d'Iable

V říjnu 2011 přidala na popud své kamarádky další Povídky pro Transky. Od povídek byl jen krůček k první knížce, kterou vydala o rok a měsíc později. Kromě psaní se věnuje osvětě a podpoře Trans komunity v Čechách. Je šéfredaktorkou e-zinu transgender.cz, který spoluzakládala v roce 1999.