Tifany - 53 díl - návštěva
Aug 20, 2012

Tifany - 53 díl - návštěva

 

Po návratu z Holandska jsem si říkala, že bych si docela další víkend odpočinula a celý víkend jenom tak prohnípala. Člověk míní, život mění a nemusela jsem čekat ani moc dlouho.

 

Když jsem se vrátila do kanceláře z porady, kde jsme probíraly víc prodloužený víkend než samotné pracovní věci, volá mi Niki. Dorazí k nám Rychlá rota. Zajímalo by mě, kdo jim vymyslel tu přezdívku. Ne že by nebyla výstižná, kluci jsou neuvěřitelně akční. Tolik nápadů, povětšinou šílených, jako mají oni, těžko u někoho uvidíte.

Skvělá zpráva je, že tu René bude něco točit, tak že nás přijedou navštívit. Zatím co René bude šéfovat na place, Radek bude mít pár dní volno. Pak i jeho zřejmě pohltí práce. Koneckonců jako asistent nebude mít během natáčení nohy na stole. Skoro bych řekla, že bude kmitat víc než René. Můj soukromý odhad nikdy jsem se kolem filmu nemotala.

V poště na mě čeká mail od Silvy. Už předmět mailu upoutal mojí pozornost - Dovolená v Římě. Zajímavé místo pro strávení dovolené. Taky jsem jej před časem zvolila a jak to pak dopadlo. Lehký úsměv na tváři a oči zabořené do prvních řádek mailu. Krátká odpověď, že je rády uvidíme. Přiletí v pátek, jak Niki pozdě odpoledne poznamenala: „v klubu bude veselo“.

Než v pátek dorazí uběhne ještě spousta vody. Teď mě čeká vyřídit něco práce a očekávat Radka, který se tu na večer staví. Z práce rovnou do klubu. René možná dorazí, až dořeší lokace. Začínám pozvolna pronikat do filmařského žargonu. Telefon od Niki mě vytrhl z psaní jednoho emailu.

„Radek je na recepci,“ zavěsila sluchátko.

Email odeslán. Počítač vypnut a já mohu za oběma netrpělivě vyhlížejícími moji maličkost. Po cestě z práce jsme udělaly Radkovy malou exkursi po městě. Je úžasné jak je tu všechno tak blízko sebe. Stačí se jenom otočit kolem dokola a vidíte půlku „civilizovaného“ světa své doby.

Jeden z prvních dotazů na Radka je – kde kluci bydlí? Produkce jim zajistila hezký apartmán. Jsme obě pozvané na návštěvu. Během dvou měsíců co tu kluci budou to jistě stihneme. Nemám obavy. Jako obvykle u takových akcí dojde na návštěvu poslední den před odletem. První návštěva bude totiž u nás. Tedy pokud René vůbec dorazí a nebude moc utahaný. Má toho v posledních dnech až nad hlavu.

Informace od Reného potvrdila, že dnes přijede pozdě a půjde rovnou do hajan. Po zaplacení vyrážíme na slibovanou návštěvu k nám. Podrobná prohlídka vyvrcholila posezením na terase.

„Úžasný výhled,“ nemůže se Radek vynadívat, „na ten by jste mohly začít vybírat vstupné.“

Kdyby nás náhodou vyhodily z práce, tak máme zajímavý nápad, jak si začít vydělávat na nájem. Jenom nevím co by na to řekla paní domácí. Určitě by z toho nebyla nadšená. Courající se dav lidí sem a tam neutajíte ve věžáku kde jeden nezná druhé, jak to pak maskovat v klidném domě.

Následný rozhovor nabral směr Renda a jeho případné okouzlení výhledem na město. Pošťuchování mezi Niki a Radkem o tom zda přespí v našem pokoji pro hosty a nebo ne, nabralo rychlí konec. Mají placený hotel, navíc je tam bude vyzvedávat řidič a jejich spíše noční časy a nutné schůzky by nás rušily. Stejně rychle vzala za své Rendova návštěva. Krátký hovor, že je utahaný a jede rovnou na hotel.

Páteční večer slibuje velkou akci v klubu. Holky přiletěly už během dopoledne. Vybalené a dychtící po městě nás na rozcvičení vytáhly na oběd, který se málem protáhl na večeři nebo alespoň pozdní svačinu. Jeden telefonát, že dnes už do práce nedorazíme, vyřešil naše ne příliš nadšené pracovní nasazení. Naštěstí není teď nic tak akutního.

„Večer to bude velké,“ opakovala Silva čím dál tím častěji. Trochu to s dezertním vínem přehnala.

Sabine d'Iable
Sabine d'Iable

V říjnu 2011 přidala na popud své kamarádky další Povídky pro Transky. Od povídek byl jen krůček k první knížce, kterou vydala o rok a měsíc později. Kromě psaní se věnuje osvětě a podpoře Trans komunity v Čechách. Je šéfredaktorkou e-zinu transgender.cz, který spoluzakládala v roce 1999.