Láska je láska - S07E01 - nové sousedky

Pošmourné ráno, jakých v Los Angeles moc nezažijete, zřejmě vyplní nepříznivou předpověď počasí, že bude dopoledne pršet. Podobně zachmuřená nálada panuje v jindy přívětivé Planetě. Z části za to může nevlídné počasí, ale mnohem více Jennin pohřeb. Nikdo z přítomných o tom nechce mluvit. Pořád mají před očima její tělo ležící v bazénu a to, co každé z nich provedla.

Vyšetřování jejího úmrtí vyšumělo do ztracena, bez jasného výsledku zda to byla vražda nebo nehoda. Podezření padlo hned na několik holek, ale žádnou nedokázala seržantka Duffy usvědčit. Bette s Tinou a Angelikou odletěly do New Yorku. Ostatní se vrátily ke své práci, snad s výjimkou Shane, která proseděla několik dní v Jennině pokoji.

Nebylo lehké nechat svoji kamarádku odejít i přes to všechno co jí provedla. Nenávist odešla s jejím tělem a zbyl jenom smutek a prázdnota. Dokola si opakovala – jak se to mohla do prdele stát – aniž by přišla na jedinou kloudnou odpověď. Dávno zapomněla na negativ filmu "Lez Girls", který našla vedle zašantročeného dopisu od Nikki.

Vše je zapomenuto teď ji vyprovodí na poslední cestě, dá poslední sbohem a bude žít dál svůj život.

„To je k posrání,“ ulevila si, když jako jediná dorazila na hřbitov.

Nečekala, že přijdou všechny, ale co třeba Alice, která ji chtěla odpustit ukradený námět úspěšného scénáře. Kde je Kit? Kde Helena?

„Je to k posrání,“ zamumlala si pro sebe. Dřív než začal kněz odříkávat naučený text, přišla seržantka. "Bezva ta tu ještě scházela," pozvedla zarudlé oči.

Nemá je unavené jenom od pláče, ale za posledních pár dní toho vážně moc nenaspala. Bylo to pár zkurveně šílených nocí. Spojila ruce v klíně a zadívala se na mahagonovou rakev před sebou.

„Ahoj Shane,“ překvapil jí otec, který přišel s bráškou a neznámou ženou.

Místo otázky – co tu děláš – jenom sklonila hlavu a nechala faráře odříkat poslední sbohem. Dešťové kapky bubnující do rakve umocňují její žal. Zůstala tam stát ještě hodně dlouho po té, co kněz i seržantka odešli. Dokonce i táta s bráškou vyrazili k autu.

„Ty musíš být Shane,“ zašeptala neznámá žena.

„Jo. A?“ Odsekla.

„Já jsem Jennina matka,“ prozradila kdo je, aniž by to Shane zajímalo.

Má plnou hlavu toho, co se stalo, než aby si s ní chtěla povídat. Strohé – hm – ukončilo jejich krátký rozhovor. Tedy tak to chtěla.

„Zastavím se pro její věci.“

„Cože?“ Zvedla Shane oči. V její tváři šla číst jenom neskutečná nasranost nad tou drzostí.

„Jste zfetovaná nebo co? Kde jste byla, když vás potřebovala, teď si přijdete pro její věci? Jestli překročíte práh, tak vás zabiju.“ Řekla to až neuvěřitelně klidně, dokonce při tom nezvýšila hlas, ani nevyndala roce z kapes. Prostě to řekla a pokračovala ke svému autu zaparkovanému hned za pohřebním.

„Ahoj Shane,“ zopakoval otec svůj pozdrav, na nějž nereagovala, a položil jí ruku na rameno, než nastoupila do svého auta.

„Nesahej na mě,“ zasyčela a nasedla.

Zaslechla už jenom jeho – musím s tebou – než jí zmizel i ze zpětného zrcátka. Teď by nejraději jela do Planety, ale nejde to. Nemůže holkám odpustit, že nepřišly na pohřeb. Zaparkovala auto před domem a padla v obýváku na gauč.

Jediný kdo jí vytrhl z koukání do zdi je Max, který si přišel udělat oběd. Jeho těhotné břicho a knír vypadají…

„To je k posrání,“ ulevila si.

„To chce čas,“ prohodil při omývání zeleniny.

„Proč ona?“ Drží se za hlavu. „Proč ona?“

Než mohla přijít odpověď, někdo zabušil na dveře. Naštvaně zvedla hlavu, že pošle do prdele kohokoliv, kdo stojí za dveřmi.

„Lež. Jdu otevřít.“

Maxe překvapilo, podobně jako Shane, koho vidí za dveřmi. Několikrát zamrkal, zda ho nešálí zrak a pak zavolal na půl přes ramenu : „máš tu tátu a bráchu“.

Nebýt tam její malý bráška, který jí tolik chyběl, určitě by otce vyhodila. Posadila se dřív, než vešli.

„Co jsem vám řekla,“ vyjela na Jenninu matku.

„Nerozčiluj se,“ snaží se Gabriel hlasem a pohybem ruky uklidnit svoji dceru, když si sedá naproti ní.

„Jak se máš Shane?“ Ptá se bráška, sotva usedne vedle ní.

„Teď už dobře,“ usměje se na něj. Úsměv jí vydrží jenom, než pohlédne zpět na otce. „Co tu kurva děláš?“

„Víš, měl bych ti něco vysvětlit,“ začal opatrně, vědom si své poslední chyby.

Na konci jeho vyprávění měla co dělat, aby je oba neutopila ve stejném bazénu, kde umřela Jenny.

„Co to kurva meleš? Já a Jenny jsme sestry?“ Vyvalila na něj zarudlé oči.

Při té větě zpozorněl do té doby nezúčastněný Max. Kamarádky, milenky a sestry? To se může stát jenom v L. A., pomyslel si, než začal dusit nakrájenou zeleninu.

 

Za tři měsíce

Nedávno zrekonstruovaný dům stále nenašel žádného kupce, Betty s Tinou slevily z původní ceny, bohužel punc katastrofy přebil to, že v něm bydlely hlavní postavy filmu "Lez Girls". Až jednoho dne zazvonil agentce telefon.

„Měla bych zájem o dům, který nabízíte.“ Začal ženský hlas britskou angličtinou rozvor, na jehož konci byla prohlídka neprodejné položky ve stále se měnícím seznamu.

„Dobrý den,“ pohlédla Debra na dvě turistky stojící před domem.

„Dobrý den. Já jsem Niki a to je moje přítelkyně Tifany.“ Představila vytáhlá brunetka dvojici žen.

„Vy máte zájem o tento dům?“ Pokračovala Debra nedůvěřivým hlasem doprovázeným stejně působící řečí těla.

„Máme zájem,“ odpověděla klidně působící Tifany.

S dychtivostí jaká z Niki vyzařuje, by mohla těžko smlouvat o ceně. Ne že by na ten dům neměly, ale ví, jak jsou ceny nemovitostí v tomto městě přemrštěné. Stačí, aby někde v okolí bydlela filmová hvězda, a zaplatí víc než za cestu do vesmíru.

„Tady je obývák,“ zavedla je Debra do domu, kde začala s prohlídkou.

Během dlouhého monologu nezapomněla zdůraznit všechny klady toho skvělého domu, jako je přistavené patro, bazén a nedávná renovace. Samozřejmě sledovala reakce obou žen. Nejsou první lesbický pár, kterým prodává dům.

Tifany od počátku neprojevovala žádné výrazné nadšení, tak Debra soustředila svou pozornost k mnohem vstřícnější Niki. Snaha zahrnout ji nespočtem detailů může posunout prohlídku přesně tam, kam potřebuje.

„Dejte nám chvilku,“ prohodila Tifany na konci prohlídky, když si sedly k bazénu.

Ani jedna z žen nepostřehla Maxův zvědavý pohled od vedlejšího domu, protože se zabraly do výčtů plusů a mínusů tohoto domu.

„Je to dobrá čtvrť,“ argumentovala Niki pro, „a je to za dobrou cenu.“

„Líbí se ti ten dům?“ Přerušila ji Tifany než stihla přinést další pro.

„Moc,“ přitulila se k ní.

„Ok. Tak to nech na mě.“

Obě vstaly a vyrazily k Debře.

„Jak jste se rozhodly?“ Přišla její závěrečná otázka.

„Zatím váháme. Máme ještě pár zajímavých a levnějších nabídek.“ Přistoupila Tifany ke smlouvání.

Debra si byla z řeči obou žen jistá, že ten dům chtějí. Teď tu stojí a mluví o jiných levnějších nabídkách. Nejspíš to nebudou žádné ztřeštěné turistky.

„Ozveme se.“ Podle Tifany dostala dostatek času přijít se slevou. Pokud nechce ztratit tvář, musí hrát tuto hru až do konce.

„Vydržte chvilku,“ zastavuje gestem obě ženy mířící ven z domu, „zavolám majitelce a zkusím domluvit slevu.“

Niki už to málem nevydržela a chtěla Tifany zastavit. Debra to udělala o zlomek vteřiny dřív. Malé vítězství přineslo nezanedbatelnou slevu.

„Ok. Bereme.“ Podala Tifany Debře ruku.

„Připravím papíry.“

„Skvěle. My si zatím dojdeme na oběd a na nákupy. Vezmete nás do města?“ Odhalila Tifany jejich další plány.

„Jistě. Pak se sejdeme u mě v kanceláři a podepíšeme vše potřebné.“ Zamkla dům a vyrazila k autu.

„Já bych chtěla do Planety.“ Spokojená Niki pokračuje po stopách svého oblíbeného filmu. Návštěva kavárny jistě nebude tak drahá jakou koupě domu, napadlo Tifany. Nerada by zakřikla případné odkoupení podílu.

„Do Planety?!“ Zeptala se Debra.

„Je v tom problém?“ Zeptala se Niky.

„Ne. Jenom mě překvapuje, že ji znáte.“ Vyrazila na bulvár Santa Monica.

Kdyby tak věděla, co všechno známe, pousmála se Tifany.

„Je to přesně takové jaké jsem si to představovala,“ vydechla spokojená Niki, když usedly k volnému stolu.

„Co si dáte?“ Přišla k nim zamyšlená Kity.

Není kam spěchat, napadlo Tifany. Než si stihla říct o jídelní lístek, objednala Niki dvě polední menu, aniž by ji zajímalo, co dnes mají.

"K pití?" Zeptala se Kity.

„Pivo a latté.“ Objednala pro změnu Tifany. Niki jenom kývla, že souhlasí a pokračovala v prohlížení interiéru.

„Skvělé,“ usmála se Kity a odešla k baru.

„Je skvělé být na místě, kde vznikal film,“ pokračuje Niki v nadšeném prohlížení interiéru.

Vlastně za to, že tu teď sedí, může Nikino zhlédnutí filmu Lez Girls. Příběh ji natolik zaujal, že chtěla vyrazit na místa, kde vznikal. Úplnou náhodou objevila dům holek, které byly předlohou pro postavy v tom filmu. Tehdy začala usilovně pracovat na přesvědčování Tifany, i když ví o její nechuti cestovat do Ameriky. Bohužel bezvýsledně až do chvíle, kdy se z ní stala golfová profesionálka.

`Vyhrála jsem kvalifikaci a mám zajištěný start na americkém ženském okruhu,` přišla jednoho dne s úžasnou zprávou.

Tak pádný argument, jako je start na zámořské LPGA, nemohla Tifany nechat jen tak. Bylo na ní překousnout svou nechuť a jít vyřídit víza. Jediné z čeho měla trochu obavu je bulvár s palcovými titulku – první transsexuální Evropanka v LPGA – což je ta přívětivější varianta. Zatím si jich nikdo nevšímá a snad to tak zůstane i nadále.

„Ve snu by mě nenapadlo, že budeme bydlet v domě Bev.“ Zaklonila Niki hlavu a prohrábla si svoje dlouhé hnědé vlasy. Tohle gesto maximální spokojenosti Tifany zná. Její zamilovaný pohled upoutal na baru sedící Helenu.

„Kdo to je?“ Zeptala se Kit čekající, až barmanka udělá latté a pivo.

„Nevím. Asi turistky.“ Prohodila bez vážnějšího zájmu.

„Vypadají tak zamilovaně.“ Trochu trpký úsměv doprovázející její povzdech má nadvědomí Dylan.

„Hezký den milé dámy,“ přesedl k baru Sonny.

„Co ty tu děláš?“ Vyštěkla na něj Kit.

„Přišel jsem se kochat tvým roztomilým úsměvem.“ Odvětil, aniž by ztratil dobrou náladu.

Protože Kit nejevila ochotu k dalšímu rozhovoru, zamířil ke stolu kam si právě sedla Alice a Shane. Jedna znuděná a druhá vymýšlející co by dala do nového podcastu.

„Ahoj holky.“

„Ahoj Sonny.“ Odpověděla za obě Shane.

Duchem nepřítomná Alice otevřela další článek, který ji zaujal už svým titulek – první evropský muž na dámské golfové tour. Pod nadpisem přidal autor fotku zajímavé brunetky.

„Ta je sexy,“ ukázala Alice, sedící zády k Niki, fotku znuděné Shane.

„Muž na dámské tour?“ Zakřenila se, když jí pohled sjel k tučnému nadpisu článku.

„No,“ zamyslela se Alice nad rozhovorem s někým takovým.

„A sedí přímo za tebou,“ Shane přimhouřila oči. Při příchodu jí nemohla uniknout brunetka sedící u vedlejšího stolu.

„Jsi sjetá nebo co?!“ Kouká do unavených očí.

„Ne. Se otoč.“ Naznačila pohybem hlavy někam za Alici.

„A do prdele,“ vylétlo z Alice, když zahlédla Niki popíjející svoji limetkovou limonádu. „Kde se tu vzala?“

„Vyrazila se svou přítelkyní na kafe do Pluta,“ zažertoval Sonny.

„Myslíš, že je to její přítelkyně?“ Snaží se Alice dostat ze šoku.

„Určitě,“ potvrdila Shane, po očku sledující zamilovanou dvojici. „Tyhle signály může přehlédnout jenom slepec.“

„Jsem snad slepá?“ Vyprošuje si Alice takové hodnocení.

„Nevím. Jsi?“ Otočila proti ní její vlastní otázku.

„Nevypadá jako muž,“ ohodnotil Sonny vizáž golfové hráčky.

„To ne,“ souhlasí Shane.

„Co si dáte?“ Přišla Kit pro objednávku.

U všech tří překvapivě vyhrála denní nabídka. Konec konců, co jiného čekat v čase oběda.

„To bych s ní mohla udělat rozhovor,“ povyskočila Alice, ve chvíli kdy si k nim přisedla Helena, čekající na manažera skupiny, co má o víkendu vystoupit v Hitu. „Musím zavolat Maxovi.“ Vzala telefon a bez toho aniž by zjistila, zda s ní bude chtít dělat Niki rozhovor, vytáhla svého kolegu od kojení.

„Neměla by ses zeptat, jestli ho s tebou chce dělat?“ Vrátila ji Shane zpět na zem, když odložila telefon.

„Proč by nechtěla?“ Opáčila a vyrazila k Niki.

„Ahoj. Já jsem Alice Pieszecki.“ Natáhla ruku k překvapené Niki. „A chtěla bych s tebou udělat rozhovor.“

„Ahoj. Se mnou?“ Odvětila překvapená Niki.

„Jasně. Dělám podcasty o zajímavých událostech v lesbické komunitě.“ Začala vysvětlovat důvod, proč ji oslovila.

„Právě jsem o tobě četla a přijdeš mi zajímavá,“ přešla od novinařiny k flirtování, aniž by jí vadila Tifany přítomnost.

„To je moje žena Tifany,“ otočila pozornost k bavící se Tif.

„Ahoj,“ odvětila a bez valného zájmu pokračovala dál, „můj kameraman je na cestě. Pokud bys měla čas, mohly bychom to za chvíli natočit.“

„Alice, Alice.“ Snaha přerušit rozjetou novinářku a přitom zůstat potichu, dělá Tifany trochu problém. „Za chvíli máme schůzku, ale mohla bys přijet večer a klidně s sebou vezmi i přátele.“ Podala ji svoji vizitku s adresou napsanou na zadní straně.

Tifany zaplatila a obě vyrazily do kanceláře. Z původního nápadu jít nakupovat sešlo, díky Debřině snaze co nejdřív uzavřít dohodnutý obchod. Nechtěla připustit žádnou další změnu, nebo že by si to nedej bože rozmyslely.

„Snad jsem vás nevytrhla z nakupování?“ Její snaha o omluvu působí křečovitě.

„Ne sotva jsme stihly oběd,“ uklidnila ji Tifany.

Zavedla je do zasedačky, kde nachystala všechny potřebné dokumenty. Tifany si sedla před nespočet secvaknutých archů a začala podepisovat. Nakonec ještě šek.

„Dům je váš,“ podala Niki svazek klíčů.

„Mohla bych mít ještě prosbičku?“ Obrátila se Tifany ke šťastné Debře, která už chladí šampus na oslavu vyhrané sázky.

„Cokoliv drahá,“ shodila masku tvrdé obchodnice, kterou jí stejně ani jedna nevěří.

„Potřebovala bych zařídit menší oslavu,“ nadhodila Tifany.

„Zařízeno. Pro kolik lidí?“ Vzala si Debra realizaci večerního pohoštění na starost.

„Asi tak deset? Na osmou?“

„Budou tam,“ doprovodila spokojené zákaznice k autu z půjčovny. „Pozornost podniku.“

„Děkujeme.“ Obě nasedly a vyrazily nakupovat.

***

Alice si vzala vizitku a sedla si zpět na své místo. Jediné co jí napadlo, jak moc naštve Maxe, když budou muset jet večer dělat rozhovor.

„Vypadají sympaticky,“ uzavřel Sonny rozhovor o dvou ženách a vyrazil zpět do práce.

Na jeho místo o pár minut později dosedl udýchaný Max. Jediný spokojený je Tadeáš spící v kočárku od Betty a Tiny.

„Tak kde je máš?“ Vyhrkl místo pozdravu.

„Posaď se,“ zkouší ho uklidnit, „musely odjet. Rozhovor uděláme večer u nich.“

„Jak odjet. To jsi mi nemohla zavolat?!!“

„Odjely před pár minutami a ty jsi měl na mobilu schránku.“ Omlouvá se Alice, zatím co Maxovy pípá mobil.

„Shane. Nechceš jít taky? Mám sebou vzít pár přátel.“

„Co tam budu dělat? Vždyť jdeš dělat rozhovor.“ Zakroutila hlavou a vyrazila do ateliéru.

„Kde to vlastně je?“ Zjišťuje trochu naštvaný Max. Jistě je to jeho práce, ale mohl si ušetřit jízdu rozpáleným městem. Nemluvě o malém Tadeášovi, který má přerušené spaní, což nevěstí nic dobrého.

„Nevím napsala mi adresu na vizitku,“ obrací kartičku, aby vyjekla. „Do prdele.“

„Tam nejdu, tam už jsem.“ Zaprotestoval Max.

„To je adresa Betty a Tiny domu.“ Podala mu vizitku.

„Právě mi volala Bett, že někdo koupil jejich dům.“ Přišla Kit vytržená dobrou zprávou z pochmurné nálady.

„Jo ty dvě co seděly vedle nás,“ prohodila suše Alice a podala Kit vizitku.

„Jak to víš?“ Sedla si na volnou židli a začala zkoumat podanou kartičku.

„Protože tam budeme večer točit rozhovor s prvním evropským chlapem na americké dámské golfové tour,“ zkřivila ústa.

„Aspoň nemusím řešit hlídání,“ usmál se Max na Tadeáše, který před minutou usnul. „Tak se uvidíme večer.“ Vzal spícího synka a vyrazil domu.

„Vážně je chlap?“ Zapochybovala Kit.

„To večer zjistím,“ začala Alice přemýšlet nad otázkami připravovaného rozhovoru.

***

„Ještě jsem ti nestihla poděkovat,“ objala Niki svoji ženu, když dorazily z nakupování.

„Jako by se stalo,“ zmizet v jejích pomněnkových očích plných radosti je ta největších odměna, která může přijít.

„Měly bychom vyzkoušet ložnici,“ táhne za sebou Tifany.

Argument, že za pár hodin přijdou dělat rozhovor, vychází na prázdno. Chce ji taky a teď. Pár dní bez sexu udělalo své. Před odletem Niki zachvátila občas se vracející panika z létaní. Není divu, po té co jako jediná přežila pád letadla. Při těch stavech nemá chuť na nic dokonce ani na sex.

Pár hodin spánku a pak hned prohlídka, vlastně ani jedna z nich ještě není srovnaná s časovým posunem. To nic nemění na faktu, že má Tif chuť. Chce cítit rozkoš procházející jejím tělem. První sex v novém domě má zvláštní punc, je prostě první a tak si dává Niki záležet, aby stál za to.

„Byla jsi úžasná,“ hodnotí Tifany snahu své ženy, když opadne vlnobití několika orgasmů.

„Jsem ráda, že se ti to líbilo.“

„Líbilo? Něco takového jsem nezažila od bitvy na Bílé hoře.“ Přetáčí Niki, aby jí to oplatila.

„Ne ne. Jdeme do bazénu.“ Vyklouzla z postele.

Aniž by se obtěžovala hledáním plavek, míří k napuštěnému bazénu. Tifany chvilku váhá, než taky vyrazí. Přeci jenom třesoucí se nohy nejsou zrovna pevnou oporou.

„Mně neutečeš,“ po cestě k bazénu ji napadlo, že v něm nikdy neměla sex.

Vklouzla za Niki do bazénu s jednou jedinou myšlenkou – přivést svou milou ke stejnému orgazmu jako ona ji. Místo plavání si ji přitáhla a začala hladit všechna zákoutí, o nichž věděla, že mají kouzelnou moc poslat Niki rovnou do ráje.

Max dorazil domu, když si to obě sousedky rozdávaly v bazénu. Nepřišlo mu nemístné kouknout přes plot. Proč také? Kouká přes něj pořád. Občas si posteskne jaká je to škoda, že Betty a Tina odletěly do N. Y. Tentokrát ho překvapil pohled na dvě nahá těla u kraje bazénu. Na poslední chvíli si rozmyslel pozdravit obě nové sousedky a raději zašel s Tadeášem do domu. Na seznámení bude jistě příhodnější situace, napadlo ho.

Chvilku po něm dorazila Shane, které nafotila pár zkušebních fotek pro propagaci nové módní kolekce a na zbytek dne si udělala volno. I ona zahlédla dvě nahá těla v bazénu, ale na rozdíl od Maxe vyrazila k vrátkům dělícím oba pozemky.

„Můžu se přidat?“ Překvapila nahé sousedky. Nejspíš neměla v úmyslu čekat na jejich odpověď, protože prošla vrátky. Po cestě k bazénu si sundala kalhoty, košili a samozřejmě i boxerky. Málo kdy toho měla na sobě víc.