Když žena se ženou... zamete 2.část - Dovolená

Moje drahá Soňa přišla s tím, že bychom si mohly pořídit služku. V řeči jejího kmene to znamená, že je to hotová věc a nehodlá o tom polemizovat. To za prvé a za druhé… Proč řekla služka, rozhlédnu se kolem sebe. Jednak je tu naklizeno, protože je na to pedant a druhak se služka už neříká. Byla by to spíš paní na úklid nebo tak něco.

„Když myslíš,“ nemám chuť řešit její obsesi a raději se věnuji plánování první společné dovolené, kterou jsem si vydupala po pěti letech, co jsme spolu.
„Skvělé,“ usměje se, „zítra přijde.“ Oznámí suše na odchodu do práce.
Znám ji hromadu let – před tím jsme byly kamarádky a stejně mě dokáže překvapit. Ne, že by byla emocionálně úplně plochá – dokáže je projevit, i když občas dost zvláštním způsobem, tak… No dokáže je projevit zvláštním způsobem.
„Zítra odjíždíme na čtrnáct dní k moři,“ odpovím stejně suše.
„Tak poletíme pozítří,“ slyším ji mezi dveřmi, které jenom zlehka cvaknou, jako by mě nechtěla vzbudit.
Měla bych vyletět jako čertík z krabičky, ale jenom zaklapnu notebook a začínám počítat do deseti, pak do dvaceti a někde kolem šest set šedesáti se uklidním natolik, abych si byla schopná jít uvařit ranní kávu. Kterou mi jenom tak mimochodem neuvařila. Hlavně, že si vymyslí místo naší dovolené služku.
Holky říkaly, jestli jsem se nezbláznila, když jsem s ní začala chodit a já ji tehdy bránila. Nejsem si ani trochu jistá, že bych to dneska zopakovala. Asi bych jako obvykle seděla v koutku a poslouchala jejich hovor. Myslela si o tom své a rozhodně to nekomentovala.
Jenomže tohle je něco jiného. Tohle je několika týdenní práce s hledáním míst, kde by se milostivé líbilo. Začínám se dostávat do otáček. Je to několika týdenní práce se sestavením časového harmonogramu pomalu na minuty, aby se milostivá nenudila a ONA mi pak řekne, že poletíme o den později?!
„TO SI KURVA DĚLÁŠ PRDEL!!!“ Vylétnu po chvíli jako papiňák, kterému došlo, že je v něm moc páry.
A když už jsme u těch fobií, tohle je můj byt a ona dobře ví, jak nerada sem zvu cizí lidi a klidně mi ráno řekne… Ta mrcha, vzpomenu si na noční úžasný sex, kdy si dala vážně záležet, abych nebyla schopná vstát z postele.
Ona to celé plánovala! No jistě, že ano. Dobře věděla, že bych ji s tím vyhodila, tak si to nechala až na samotný odchod, protože počítala s tím… Tak to se milá zlatá přepočítala a to pořádně!
Žádné chladnutí nebude. Ta se bude večer divit!!!