blog

nevšední povídky pro všední den, ukázky z knih, prostě vše, co byste si chtěli přečíst

Niky - 7. díl - Polibek Niky - 7. díl - Polibek
17
02.2020
Sabine d'Iable
157

Popravdě nevím, proč mě napadlo pozvat Tifany na vernisáž obrazů mojí bývalky. Vlastně nevím, proč mě napadlo ji pozvat kamkoliv, proč mě napadlo jí vůbec volat. Možná v tom byla samota, možná chuť poznat něco či spíše někoho nového.

přečíst celé
Tifany - 6. díl - Spolu Tifany - 6. díl - Spolu
09
02.2020
Sabine d'Iable
190

Jsem někde, kde bych nechtěla být bez někoho, s kým bych chtěla být – no, blbější už to být nemůže. Přestávám sledovat lidi kolem sebe. Přemýšlím, jak nenápadně zmizet, a nemusí to být zrovna po anglicku. Už chci zamířit zpět ke dveřím, když ucítím povědomou vůni.

přečíst celé
Tifany - 5. díl - Noc Tifany - 5. díl - Noc
02
02.2020
Sabine d'Iable
160

Stojím před autem ve včerejších šatech a mám jít na schůzku s kdoví kým. Těžko si mohu vymyslet lepší program na sobotní odpoledne. Pochopitelně napíšu, že ano. Mohla bych zavolat, ale proč přijít o překvapení?

přečíst celé
Tifany - 4. díl - Rande Tifany - 4. díl - Rande
26
01.2020
Sabine d'Iable
117

Rána bývají krušná, hlavně ta po propařené noci. Někdy má člověk problém si vzpomenout, co a s kým vlastně dělal. To se mi naštěstí moc často nestává, ale dnes si jako na potvoru nepamatuji ze včerejší noci nic. Vlastně skoro nic.

přečíst celé
Tifany - 3. díl - Diskotéka Tifany - 3. díl - Diskotéka
19
01.2020
Sabine d'Iable
163

Během procházky nás, tedy vlastně Martina, napadlo, že bychom mohli večer zajít na diskotéku. V ženských šatech jsem toho už zkusila hodně, ale tanec, to by bylo něco nepoznaného.

přečíst celé
Tifany - 2. díl - Procházka Tifany - 2. díl - Procházka
12
01.2020
Sabine d'Iable
118

Už chápu, proč mi Stefi svůj nový objev doteď neukázala. V porovnání se všemi jejími bývalými partnery vypadá úplně normálně. Nevím, jestli je to z mých úst pochvala, ale mít schvalovací pravomoc, tak jí ho rozhodně schvaluji.

přečíst celé
Tifany - 1. díl - Objev Tifany - 1. díl - Objev
06
01.2020
Sabine d'Iable
142

Co by tak člověk mohl dělat, když je slunné červencové sobotní odpoledne a v televizi pochopitelně nic nedávají? Tak přesně nad tím právě přemýšlím. Ležím v posteli a přemýšlím. Přemýšlím, ležím a nic mě nenapadá.

přečíst celé
Rubikon II. - kostky jsou vrženy (1) Rubikon II. - kostky jsou vrženy (1)
31
12.2019
Sabine d'Iable
58

Pětačtyřicáté narozeniny přinesly Honzovi jiný pohled na svět, na lidi kolem něj a hlavně na něj samotného – už nechtěl dělat, co musí, ale co chce. Najednou přesně věděl, co chce. Najednou v tom nebylo ani zrnko pochybnosti.

přečíst celé
Ďáblík v pekle Ďáblík v pekle
10
06.2018
Sabine d'Iable
415

Nebyla si jistá, zda tam chce jet. To místo je temné, ponuré a přesně ví, co ji tam čeká, ale někde v hloubi duše po tom touží.

Usedla na sedadlo spolujezdce – auto voní jahodou. Po horkém dni začal konečně vát vlahý větřík, který si začal pohrávat s listy na okolních stromech, které se mu za to odměnily lehkým ševelením. Normálně to vnímala, ale dnes ne. Bylo jí jedno i kdyby popadaly, protože bojovala s tím, zda jet či nejet.

přečíst celé
Ďáblík Ďáblík
01
06.2018
Sabine d'Iable
356

Byl jarní večer, vlastně byl skoro letní podvečer a Sandra zamířila k zaparkovanému autu, které stálo celý den na sluníčku – ten den bylo jenom 35 °C ve stínu. Proběhla sprchou, aby voněla na schůzce, kterou domluvily před necelými dvěma hodinami.
 

přečíst celé
Čtení z Románu pro transky Román pro transky
Listopad 1 / 2012 Sabine d'Iable